Globos centras

 

Rudens preliudija apie vaikų globą.

       Tikriausiai galima sakyti. kad po vasaros karščio atėjus ramesniam rudeniui, daugelis bent mintimis grįžtame į praėjusias karščiausias akimirkas. Atvėrę Facebook‘o platybes, vieni panyrame į savo nuotraukų ir pasidalinimų klodus, kiti – pasidomime ir lyginame su draugų, artimųjų pasidalinimais, atsiuntimais, dar kiti – praeitais įvykiais pasaulyje ir savo krašte …

       Kiekvieno domesys kitoks, kiekvienam – savo rūpestis. O gal kartais užklystame akies krašteliu už pasitaikiusio straipsnio, ar nuotraukų kurie, iš pirmo žvilgsnio – mūsų visai nedomina? Taip būna – nedomina ir nerūpi vienokia, ar kitokia problema, nes „juk manęs tai neliečia, kam man ta informacija?“…    

Bet visgi – užkliūna, kartais? Puiku, jei užkliūna, nes likimas mums parodo tai, kas mums ir turi būti svarbu…

       Kas mes – žmonės? Kai įsisukame į savo kasdienybės rutiną, visada bėgime, kiekvienas su savo rūpesčiais – mes tarsi tampame  vaikais, sunkiai besiorientuojančiais aplinkoje, savastyje. Skirtumas tik toks, kad tampame dideliais – suaugusiais vaikais, bet visgi mokančiais ir gebančiais pasirūpinti savimi ir kitais, o kas pasirūpins mažais, mūsų visuomenės žmonėmis, kurie neturi tų, kurie jais pasirūpintų?

        Regis daug kalbame apie mūsų ateitį – vaikus, ateinančias kartas, bet mažai tuo rūpinamės patys, asmeniškai ir domimės realybėje. Ne visi! Ne! Yra žmonių, kurie tai supranta ir jaučia širdimi, kuo galėtų patys prisidėti prie geresnės ateities kūrimo, žino, ar bent jaučia savo paskirtį ir pašaukimą, kurie ir paskiria visas jėgas tiems mažiems žmonėms, kad jie jaustųsi apsaugotais, galėtų tapti dideliais ir pasitikinčiais savimi, gebančiais pasirūpinti jau ir kitais…

       Pastaruoju metu, jau visa Lietuva stebi įvairius pokyčius vaikų globoje. Niekur nėra idealių specialistų, visi mes – mirtingi ir darantys klaidas – žmonės, tik dažnai nematome savo trūkumų, o tik stengiamės pamatyti kitų suklydimus. Tačiau, vis tik yra ir geroji patirtis Lietuvoje – globos institucijų šalyje ženkliai sumažėjo, daugelis vaikų atrado mylinčias šeimas, gerus namus, supratimą, priežiūrą, meilę ir pagalbą.

        Iš Lietuvoje veikiančių 66 globos centrų, dirbančių vaiko gerovei, vieni iš jų, esame ir mes – Pagėgių savivaldybės šeimos gerovės centro globos centras.

         1.Čia komandoje dirbame 4 specialistai: du atestuoti asmenys – vedantys mokymus norintiems tapti globėjais(rūpintojais), budinčiais globotojais, šeimynų steigėjais, ar dalyviais, įvaikintojais.

          2.Tapus globėjais, šeimai skiriamas globos koordinatorius, kuris stebi, padeda kaip įmanoma: kur reikia ir kiek reikia – visose vaiko ir šeimos poreikių srityse. Esame du globos koordinatoriai.

           3.Yra ir psichologas, kuris stengiasi subtiliai priimti, suprasti globojamų šeimų problemas ir padėti jas spręsti.

           4.O komandą apjungia globos centro vadovė – veiklos koordinatorė.

           Mūsų paslaugos yra nemokamos. Mes mielai galime jus konsultuoti įvairiais globos ir įvaikinimo klausimais, informuoti apie naujienas ir galimybes globoti tėvų globos netekusius vaikus, organizuojame globėjų bendruomenei bei prijaučiantiems vaikų globai asmenims ir šeimoms įvairius renginius, išvykas, pokalbius, savipagalbos grupes, kviečiame mus paremti – dalyvaujant mūsų globos viešinimo priemonėse… Galų gale – prašome dalintis ir padėti viešinti mūsų Facebook puslapio „Vaikai yra vaikai. Pagėgiai“ teikiama profesionalia informacija: straipsniais, globos istorijomis. Paskaičiusius kviečiame palikti savo atsiliepimus, pastabas, padrąsinimus, o gal ir padėką?(jei manote, kad to nusipelnėme)

          Mes jus kviečiame atvykti į Pagėgių savivaldybės šeimos gerovės centro padalinį – Globos centrą, adresu Klaipėdos g. 4, Pagėgiai. Susitikimo laiką galite derinti telefonais: nr. 869082764; 868479337; 844170025.

         Atvykite tiesiog – pasikalbėti, išsakyti savo nuomonę apie globos reikšmę, aptarti įvairias globos peripetijas: jos privilegijas ir trūkumus, padiskutuoti apie vaikų, netekusių tėvų globos, ugdymą, netektis, ryšio kūrimą ir kitus, labai svarbius mūsų kompetencijos tobulinimui bei jūsų žinių atnaujinimui, papildymui, dalykus.

         Su pagarba – jūsų paslaugoms:

         Pagėgių savivaldybės šeimos gerovės centro

         Globos centro komanda.

 

 

 

Ką reikia daryti norint tapti globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, įtėviu?

  1. Fizinis asmuo, norintis tapti vaiko globėju(rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, ar norintis prižiūrėti globos centro globojamus (rūpinamus) vaikus, tapti įtėviu, turi kreiptis į  Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrių Jurbarko rajone (toliau – Tarnyba), adresu Vilniaus g. 46, Pagėgiai ir pateikti šiuos dokumentus: prašymą, kartu gyvenančių vyresnių kaip 16 metų asmenų rašytinius sutikimus ir  šeimos gydytojo sveikatos pažymas forma Nr. 046/a.
  2. Tarnyba, patikrinusi duomenis apie teistumą, administracinius nusižengimus ir kt. informaciją, pateikia globos centrui pirminį įvertinimą.
  3. Globos centras, gavęs iš Tarnybos teigiamo pradinio įvertinimo nurodytą sprendimą, per tris darbo dienas praneša fiziniam asmeniui, norinčiam tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, įtėviu preliminarią mokymų datą ir laiką.
  4. Tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka mokymus vykdo, asmens pasirengimą globoti (rūpinti) vaiką vertina bei Išvadą rengia Tarnybos atestuoti asmenys, kuriems suteikta teisė vesti asmenų, siekiančių tapti vaikų globėjais (rūpintojais), šeimynų steigėjais, dalyviais  mokymus, vertinti jų gebėjimus globoti (rūpinti) vaikus pagal Tarnybos direktoriaus tvirtinamą programą.
  5. Mokymai privalomi kiekvienam fiziniam asmeniui, norinčiam tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, dėl kurio teigiamo pradinio įvertinimo priimtas Tarnybos teritorinio skyriaus sprendimas, ir jo sutuoktiniui ar kartu gyvenančiam santuokos neįregistravusiam asmeniui. Jie turi įvykti per dvidešimt darbo dienų nuo Vaiko globos organizavimo nuostatų (toliau – Nuostatai) 18 punkte nurodyto sprendimo gavimo globos centre dienos. Išklausius mokymus, per dešimt darbo dienų, parengia du vienodą teisinę galią turinčius Išvados dėl mokymus baigusio fizinio asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu ir jo sutuoktinio ar kartu gyvenančio santuokos neįregistravusio asmens egzempliorius, kurių vienas saugomas globos centre, o kitas per tris darbo dienas nuo Išvados parengimo dienos pasirašytinai įteikiamas fiziniam asmeniui, norinčiam tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu  jam atvykus į globos centrą. Išvados kopija teikiama Tarnybos teritoriniam skyriui.
  6. Vaiko giminaičiai ar kiti su vaiku emociniais ryšiais susiję asmenys, dėl kurių priimtas teigiamas sprendimas dėl pradinio įvertinimo, Nuostatų 15 punkte nustatyta tvarka, tačiau dar nėra išklausę mokymų ir gavę Išvados, gali būti paskirti vaiko laikinaisiais globėjais (rūpintojais) tik tuo atveju, jeigu tai atitinka geriausius vaiko interesus.

Liepos pirmas savaitgalis Globeju diena

2020-05-06 Del GIMK veiklos

,,Straipsnis-Apsisprendimu metas…” Straipsnį parengė Globos centro specialistė – atestuota socialinė darbuotoja Nijolė Laugalienė

,,Ar greitai bega laikas…” Straipsnis parengtas Globos centro specialistės – atestuotos socialinės darbuotojos Nijolės Laugalienės