Vaikų dienos centras

Vaikų dienos centro veikla reglamentuojama Pagėgių savivaldybės Šeimos gerovės centro Vaikų dienos centro tvarkos aprašu. Vaikų dienos centro veikla teikiama nuo 2013 m. birželio mėn.  Veikla vykdoma pirmadieniais – penktadieniais, trukmė per dieną – 4 valandos (nuo 12 val. iki 16 val.). Dauguma vaikų pradinukai iš Pagėgių seniūnijos (Pagėgių miesto, Piktupėnų k., Vidgirių k., ir Gudų k.).

Vaikų dienos centras  teikia socialines ir ugdymo paslaugas skirtingus sunkumus išgyvenantiems vaikams bei jų šeimoms. Dienos centre užimtumo veiklos naudojamos kaip priemonė sumažinti arba panaikinti priežastis, kurios sukelia esamas vaiko ar šeimos problemas.

Veiklos tikslas – teikti dienos socialinės priežiūros, įvairiapuses socialines ir ugdymo paslaugas vaikui ir jo šeimos nariams.

Uždaviniai:

• sukurti erdvę, kur vaikas gali pasijausti saugus, priimtas, vertingas, mokytis būti su kitais grupėje ir individualiame santykyje, stiprinti savo mokymosi gebėjimus, patirti vaikystę, draugystę (žaisti, kurti), formuotis kaip asmenybė (vertybės, atsakomybė, savarankiškumas).;
  • sudaryti socialinę riziką patiriančiose bei kitose socialiai pažeidžiamose šeimose augantiems vaikams sąlygas, ugdančias jų socialinius įgūdžius, kultūrinę brandą, pilietiškumą, saviraišką, gebėjimus ir polinkius;
  • suteikti vaikams pozityvios ir įvairiapusės socializacijos galimybes;
  • kurti saugią ir sveiką socializacijos aplinką, siekiant išvengti socialinės rizikos veiksnių plitimo vaikų tarpe, ugdyti vaikų psichologinį atsparumą žalingiems aplinkos veiksniams;
  • organizuoti vaikų užimtumą, socialinę – ugdomąją veiklą, atsižvelgiant į jų poreikius ir interesus;
  • stiprinti pagalbos tinklą ir vykdyti kompleksinę intervenciją į sunkumus ir krizes išgyvenančias šeimas, siekiant atstatyti ir sustiprinti jų funkcijas.

Vaikų dienos centre teikiamos šios paslaugos:

• informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas;
  • maitinimo organizavimas;
  • socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas;
  • sociokultūrinės paslaugos (laisvalaikio organizavimas, pamokų ruoša, meno, sporto, multimedijos užsiėmimai, kultūriniai renginiai);
  • darbinių ir higieninių įgūdžių ugdymas;
  • organizuojamos paskaitos, diskusijos;
  • organizuojama pažintinė veikla: ekskursijos, turistiniai žygiai.

Veikla

Vaikai po pamokų ateina į dienos centrą, jame ruošia namų darbus, pavalgo, dalyvauja ugdomuosiuose užsiėmimuose, žaidžia ir kitaip turiningai leidžia laisvalaikį.

Dienos centre vaikas sulaukia pozityvaus suaugusiojo dėmesio. Pagrindinė darbo su vaiku sąlyga yra santykio užmezgimas ir stiprinimas. Santykiui megzti palanki veikla yra individuali pagalba ruošiant namų darbus. Pamokų ruoša dažniausiai vyksta individualiai: vaikas turi pagalbininką – darbuotoją arba savanorį, kuris ne tik paaiškina, kaip išspręsti vieną ar kitą užduotį, tačiau bendraudamas ir savo elgesiu rodydamas pavyzdį, skatina vaikus mokytis, suteikia paramą ir palaikymą.

Kadangi vaikams yra labai svarti aktyvi veikla, jie noriai įsitraukia į veiklas, ugdymas dienos centre vyksta organizuojant įvairiausius užsiėmimus, kurių metų vaikai mokosi bendrauti, buitinių įgūdžių, savarankiškumo, atsakomybės, atskleisti asmeninius gebėjimus ir pan.